STEM-освіта

STEM-освіта (англійською – Science, Technology, Engineering, Math, що в перекладі означає науку, технології, інженерію та математику) – це низка чи послідовність курсів або програм навчання, яка готує учнів до успішного працевлаштування, до освіти після школи або для того й іншого, вимагає різних і більш технічно складних навичок, зокрема із застосуванням математичних знань і наукових понять.

Позашкільна STEM-освіта в державі – це різноманітні олімпіади, і діяльність Малої академії наук, інших закладів позашкілля, і різноманітні конкурси і заходи: Intel Techno Ukraine; Intel Eco Ukraine; Фестиваль науки Sikorsky Challenge; наукові пікніки, хакатони і багато іншого.

Зосереджує увагу на сучасних тенденціях STEM-освіти, її практичному інструментарію, для формування якостей та вмінь, які необхідні дитині XXІ століття, для того, щоб учні майбутнього вирішували проблеми, розуміючи й використовуючи наукові підходи, знаючи технології, якими можна вирішити ці проблеми, гімназія в 2016 році була оснащена:

1. Кабінет фізики № 312 обладнаний цифровою лабораторією «Еinstein». Нове навчально-лабораторне обладнання та інтерактивний мультимедійний комплекс дає змогу гімназистам провести більше 60-ти лабораторних робіт з фізики, а також зібрати найточніші дані величин, які важко виміряти у звичайних шкільних умовах.

2. У жовтні 2016 року в кабінеті Захисту Вітчизни встановлений електронний (лазерний) тренажер для навчання прийомам та правилам стрільби зі стрілецької зброї. Комплекс має ряд переваг:

– це безпека та економія на патронах: кожен учень може відпрацьовувати вправи, виконуючи тисячі пострілів.

– зброя з лазером має такий самий вигляд, як справжня.

Завдяки тренажеру учень здобуває практичні навички прицільної стрільби, а вчитель має можливість контролювати та коригувати хід навчання.