Прийом до 1-го класу

Відповідно до наказу Департаменту освіти і науки виконавчого органу  Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 18 березня 2020 року № 64 «Про внесення змін до наказу від 05.02.2020 № 21 «Про прийом дітей до 1-х класів закладів загальної середньої освіти міста Києва у 2020 році» прийом заяв до 1-х класів розпочнеться  після завершення карантину.

Батькам майбутніх першокласників

Які нормативні документи регулюють вступ до 1 класу?
Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти i науки України від 16 квітня 2018 року № 367, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 05 травня 2018 р. за № 564/32016. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0564-18.
Коли розпочинається прийом документів для вступу дитини до 1 класу на 2020-2021 н.р.
Згідно наказу Департаменту освіти і науки від від 05 лютого 2020 року № 21 «Про прийом дітей до 1-х класів закладів загальної середньої освіти міста Києва у 2020 році» з 03 квітня 2020 р. розпочинається прийом документів для вступу дитини в перший клас гімназії. Прийом документів для вступу до гімназії № 59 імені О. М. Бойченка міста Києва буде здійснюватися за графіком, розміщеним на сайті та інформаційному стенді гімназії.
• Чи визначена дата закінчення прийому документів для вступу дитини до 1 класу на 2020-2021 н.р.?
Дата закінчення прийому закладами загальної середньої освіти документів для вступу до 1 класу — 29 травня.
Хто подає документи для вступу дитини до 1 класу?
Документи подаються одним з батьків дитини (їх законними представниками) особисто до 29 травня.
Які необхідні документи для зарахування до 1 класу?
Необхідно одному з батьків до 29 травня надати:
1. заяву про зарахування,
2. копію свідоцтва про народження дитини (пред’являється оригінал);
3. оригінал медичної довідки за формою первинної облікової документації № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду», затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16 серпня 2010 року № 682, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10 вересня 2010 року за № 794/18089.
Чи необхідна присутність дитини при подачі документів до 1 класу?
Присутність дитини під час подання заяви про зарахування, жеребкування або її зарахування не є обов’язковою і не може вимагатися працівниками закладу освіти чи бути умовою її зарахування.
• Хто має право першочергового зарахування до 1 класу?
Першочергово до 1 класу зараховуються діти, місце проживання яких чи одного з батьків на території обслуговування закладу освіти підтверджене документально, а також діти, які є рідними (усиновленими) братами та (або) сестрами дітей, які здобувають освіту у цьому закладі, чи дітьми працівників закладу.
• Яким документом підтверджується місце проживання дитини на території обслуговування закладу?
Для підтвердження інформації про місце проживання дитини надається оригінал одного з таких документів (за вибором особи, яка подає заяву):
• паспорт громадянина України (тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні) одного з батьків дитини чи законних представників;
• довідка про реєстрацію місця проживання особи(дитини або одного з її батьків чи законних представників) за формою згідно з додатком 13 до Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207 (Офіційний вісник України, 2016 р., № 28, ст. 1108);
• довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особиза формою згідно з додатком до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509 “Про облік внутрішньо переміщених осіб” (Офіційний вісник України, 2014 р., № 81, ст. 2296; 2015 р., № 70, ст. 2312; 2016 р., № 46, ст. 1669);
• документ, що засвідчує право власності на відповідне житло (свідоцтво про право власності, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, договір купівлі-продажу житла тощо);
• рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання;
• документ, що засвідчує право користування житлом (договір найму/піднайму/оренди тощо), укладений між фізичними особами (що для цілей цього Порядку підтверджує місце проживання за умови його реєстрації відповідно до статті 158 Житлового кодексу Української РСР або нотаріального посвідчення відповідно до законодавства) чи між юридичною і фізичною особами, зокрема щодо користування кімнатою в гуртожитку;
• довідка про проходження служби у військовій частині(за формою згідно з додатком 10 до Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207);
• акт обстеження умов проживання(за формою згідно з додатком 9 до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866 “Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини” (Офіційний вісник України, 2008 р., № 76, ст. 2561);
• інший офіційний документ, що містить інформацію про місце проживання дитини та/або одного з її батьків чи законних представників.
Яким документом підтверджується належність дитини до категорії осіб з особливими освітніми потребами?
Підтвердженням інформації про належність дитини до категорії осіб з особливими освітніми потребами є висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну оцінку дитини з особливими освітніми потребами чи висновок психолого-медико-педагогічної консультації (за наявності). {Абзац пункту 8 в редакції Постанови КМ № 806 від 19.09.2018}. Під час подання заяви надається оригінал відповідного документа.
Яка територія обслуговування гімназії № 59 імені О.М. Бойченка міста Києва?
Список територій, закріплених за гімназією № 59 імені О.М. Бойченка міста Києва визначається розпорядженням Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації від 13.01.2020 №12 «Про організацію обліку і прийому дітей і підлітків шкільного віку та закріплення територій обслуговування за загальноосвітніми навчальними закладами району»:
просп. Науки, буд. № 3, 9, 11, 11-А, 13, 15, 17/15, 21, 23, 25, 27, 29, 29, 31, 33, 35, 35 корп.2, 35 корп.3, 35 корп.4, 37, 39, 39 корп.2, 41, 43
просп. Науки, буд. № 24, 24 корп. 2 , 26, 28, 30
вул. Саперно-Слобідська, буд. №6, 8, 10, 12, 14, 93, 104/576
пр. Саперно-Слобідський № 6, 8, 18, 22, 22-а, 26, 28, 32, 34

Всі будинки по:
вул. Оскольській,
вул. Кримській,
вул. Столєтова,
пров. Столєтова,
вул. Байкальській,
вул. Іртишській,
вул. Єнисейській,
пров. Стратегічному,
вул. Стратегічне шосе,
вул. Феодосіївській,
пров. Литовському,
пров. Феодосіївському,
вул. Великій Китаївській,
вул. Грабовського,
пров. Грабовського,
пров. Серпуховському,
пров. Ржевському,
вул. Писаржевського.

Джерело інформації:
Розпорядження Голосіївської РДА міста Києва

Коли буде зарахування дитини до школи?
До 01 червня включно зараховуються усі діти, місце проживання яких на території обслуговування закладу освіти підтверджене, а також дітей працівників закладу чи дітей, які є рідними (усиновленими) братами та (або) сестрами дітей, які здобувають освіту у гімназії (при умові наявності вільних місць). (розділ ІІ, стаття1, п 3, пп1 Порядку).
• Чи можливо подати документи для вступу, якщо дитина не проживає у мікрорайоні гімназії?
Так, заява подається для вступу на вільні місця. Батьки (один з батьків) мають право подати (але обов’язково до 29 травня) необхідні документи (їх копії) до будь-якого закладу освіти (без обмеження їх кількості) для зарахування на вільні місця.
Коли буде повідомлено чи є у закладі вільні місця?
2 червня (впродовж двох робочих днів з дня зарахування дітей відповідно) заклад освіти оприлюднює з дотриманням Закону України «Про захист персональних даних» на інформаційному стенді закладу освіти, а також на офіційному веб-сайті закладу освіти:
• список зарахованих учнів із зазначенням лише їх прізвищ;
• оголошення про дату, час, місце і спосіб проведення жеребкування;
• інформацію про кількість вільних місць і прізвища дітей, які претендують на вільні місця;
• наказ керівника закладу освіти про утворення конкурсної комісії у складі 3 осіб для проведення жеребкування.
Як зараховуються діти на вільні місця?
На вільні місця діти зараховуються за результатами жеребкування, основні положення якого передбачені главою 2 розділу II Порядку.
• Коли проводитись жеребкування на вільні місця?
Якщо вільні місця будуть, то жеребкування проводиться у період з 05 по 10 червня.
Які особливості освітньої програми гімназії № 59 імені О.М. Бойченка міста Києва ?
Учні першого класу навчаються за освітньою програмою, розробленою на основі Типової освітньої програми для 1-2 класів (за редакцією О.Я Савченко).
Яка прогнозована кількість учнів 1-х класів гімназії № 59 імені О.М. Бойченка міста Києва на 2020-2021 н. р.?
Прогнозована кількість учнів 1-х класів на 2020-2021 н. р. – чотири класи, 120 учнів.

Стежте за інформацією на сайті гімназії та на стенді при вході.

Інформацію оновлено 19.03.2020