Міжнародна співпраця

Укладено угоду про співпрацю та взаємодопомогу  з Гімназією Альтенхольц (м.Альтенхольц, Німеччина)

2022 рік

Викладачі та учні Гімназії Альтенхольц (Німеччина) засудили агресію росії проти України та  українського народу, висловили підтримку нашій гімназійній родині й бажання допомогти у цей  непростий час.

2021 рік

Гімназія Альтенхольц (Німеччина, м. Альтенхольц).

У зв’язку з карантинними обмеженнями співпраця протягом року відбувалась за допомогою засобів  телефонного зв’язку.

У  2021  році пішов з життя один із засновників  програми співпраці, колишній директор гімназії Анльтенхольц Ханс Дідер Вайс.

Міжнародний проєкт «GoCamp»   https://gocamps.com.ua/ua/

Мета –  сприяти інформаційній, політичній, економічній, культурній та соціальній інтеграції України у світовий простір. Проєктний офіс (Global Office) функціонує за принципом об’єднання стейкхолдерів (multistakeholder initiatives).

GoCamp    –  найбільша освітня волонтерська програма в Східній Європі,  яка формує нове покоління майбутніх лідерів України, мотивує молодь долати мовні бар’єри та відкривати нові культури.

Учні гімназії №59 імені О.М. Бойченка міста Києва – учасники чотирьох міжнародних  проєктів  GoCamp.

Гімназисти  брали участь:

  •  в онлайн-зустрічах алжирських та українських учнів (25 листопада та 05 грудня 2021);
  • у телемості між учнями, вчителями кафедри англійської мови, адміністрацією та директором гімназії з волонтером  Dhirar Dadda (травень 2021 ).

 

2020 рік

Міжнародний проєкт «GoCamp»

Учні гімназії брали участь:

-у Міжнародному проєкті GoCamp Online After School «Dreming Big» (з 16 по 27 листопад 2020 року);

-Міжнародному англомовному таборі «GoCamp After School», що проводився онлайн на платформі Zoom     (з 28 вересня по 16 жовтня 2020 року);

-Міжнародному англомовному таборі «GoCamp» (онлайн на платформі Zoom    з 10 по 21 серпня 2020 року);

-Онлайн-зустрічі із волонтером GoCamp та filmmaker from Brazil – João Batista Schnorr (16 червня 2020 року),  який проводився онлайн на платформі Zoom.

GoCamp    –  найбільша освітня волонтерська програма в Східній Європі,  яка формує нове покоління майбутніх лідерів України, мотивує молодь долати мовні бар’єри та відкривати нові культури. Учні гімназії – учасники чотирьох міжнародних  проєктів  GoCamp.«Хочеш змінити світ? Надихай дітей»,  – під таким гаслом реалізовуються плани  Global Office – громадської організації, яка покликана сприяти інформаційній, політичній, економічній, культурній та соціальній інтеграції України у світовий простір. Проєктний офіс (Global Office) функціонує за принципом об’єднання стейкхолдерів (multistakeholder initiatives).

Перебуваючи онлайн у Міжнародних  мовних проєктах GoCamp учні гімназії мали змогу  спілкуватися англійською з 10.00 до 16.00 кожного дня під час роботи над проєктами,  практикувати повне занурення у спілкування з іноземними волонтерами з різних країн світу! У результаті долався мовний бар’єр, створювалися креативні проєкти, а також діти  вчилися  бути толерантними.

Кожен  з проєктів GoCamp тривав два тижні та включав:

  • роботу над суспільно корисними проєктами;
  • розмовні- та кіноклуби, драм-гуртки, ігри, квести тощо;
  • міжкультурний захід за участю всіх бажаючих дітей й іноземного волонтера.

Методи та принципи програми GoCamp:

  • метод проєктного навчання / Project-based learning (PBL)
  • розвиток вмінь та цінностей 21-го століття / Development of 21st century skills and values
  • інтегроване навчання / Content and Language Integrated Learning (CLIL)
  • гейміфікація / Gamification
  • занурення в мовне середовище / Language immersion
  • принцип автономії учня / Learner autonomy

З гімназистами працював волонтер з Алжиру Dhirar Dadda, який вільно володіє чотирма мовами: арабською, англійською, французькою, іспанською – та надзвичайно цікаво розповідає про свою країну, охоче спілкується з нашими учнями.

На онлайн зустрічах учні мали змогу не лише слухати про культуру, традиції, звичаї інших країн, а також розповідати про себе, про Україну та задавати запитання, які їх цікавили.

Перший наш проєкт був «CHRISTOPH NIEMANN Challenge», де учні повинні були слідувати прикладу митця та створити власні малюнки, поєднуючи незвичні речі. Також ми демонстрували приклади вуличного мистецтва в нашому місті. Створювали колажі на теми «Майбутнє». Охоче розповідали про своїх домашніх улюбленців. Учениця 10 – А класу Шуляк Ксенія зняла мініфільм англійською мовою «Один день із життя мого пса».
Cподіваємось на подальшу плідну співпрацю з волонтером з Алжиру Dhirar Dadda.

Cподіваємось на подальшу плідну співпрацю з волонтером з Алжиру Dhirar Dadda

2019 рік

Німці 123З 24 квітня до 03 травня 2019 року наша гімназія радо зустрічала гостей з гімназії Альтенхольц (Німеччина).
У рамках Угоди про співпрацю між навчальними закладами такі поїздки для учнів стали доброю традицією та продовжуються вже протягом 25 років. Обмін дає можливість розширити культурно-освітні контакти, поділитися педагогічним досвідом, поглибити мовленнєву практики учнів, розробляти спільні педагогічні проекти та програми.
Зокрема, гості з Німеччини ознайомилися із процесом навчання в українській школі, відвідали уроки, побували в цікавих місцях. Проживаючи в українських родинах, діти знайомилися з побутом, традиціями сімей.

432З  2008 року гімназія співпрацює з  дитячим оздоровчим фондом «Барвінок». Щороку гімназисти із категорійних сімей та ті, які найкраще володіють німецькою мовою мають можливість протягом трьох тижнів оздоровитись, пройти мовну практику в Німеччині та ознайомитись із культурною спадщиною цієї країни.  Влітку 2019 року  4 учнів гімназії оздоровлювались в німецьких сім’ях – учасниках програми. У травні 2019 року гімназія приймала німецьку делегацію – учасників оздоровчої програми

 

БезіменнийЕстрадно-циркову студію “Арлекіно” та їх керівника Козлову М.П. нагороджено Дипломом за багаторічну участь у Міжнародному  німецько-польському цирковому проекті “Далі разом” .

З 30.03.2019 по 05.04.2019 гімназію відвідала польська делегація у складі 3-х керівників та 21 вихованця студій.

04 квітня 2019 року відбувся міжнародний святковий концерт

У липні 2019 року українські гімназисти взяли участь у Міжнарожній цирковій школі (Польща- Німеччина).

 

2018 рік

Мовленнєва практика в Німеччині
З 17 по 27 квітня 2018 року 13 учнів та 2 вчителів гімназії відвідали Німеччину. У рамках про співпрацю та взаємодопомогу між гімназією Альтенхольц (Німеччина) та гімназією №59 імені О.М. Бойченка міста Києва (укладена з 1994 року) такі поїздки для учнів стали доброю традицією.

Метою поїздки було розширення культурно-освітніх контактів, обмін педагогічним досвідом між учителями, поглиблення мовленнєвої практики учнів, спільні педагогічні проекти та програми, оздоровлення учнів.Зокрема, гімназисти ознайомилися із процесом навчання, відвідали уроки, побували в цікавих місцях. Проживаючи в німецьких родинах, діти знайомилися з побутом, традиціями сімей. Вивчаючи культурні особливості, учні покращили свій рівень знань німецької мови.

На конференції «Незабутні 10 днів» учні поділилися найкращими враженнями й розповіли, що поїздка стала для них хорошим досвідом і першою сходинкою у визначенні майбутніх орієнтирів у житті.

Учасники програми розповідають, що німецька гімназія дуже цікава. Процес навчання має свої особливості й традиції. Навчання у гімназії «Альтенхольц» триває з 5 по 13 класи. Уроки – 45 хвилин, але розпочинаються о 7.30, тож о14.30 гімназисти відвідують гуртки. Цікаво, що дуже багато дітей грають на музичних інструментах.

Ще одна особливість гімназії «Альтенхольц» – вчителі у них різнопрофільні. Одна людина може викладати кілька предметів одразу: історію, англійську мову або іспанську, французьку та театральне мистецтво.

Традицією навчального закладу є створення різних проектів. Ми також долучилися до цього виду діяльності та презентували, що знаємо про Німеччину, а наші німецькі друзі – про Україну.

За час перебування у Німеччині українські діти побували в місті Кіль, зустрілися з Президентом землі Шлезвіг-Гольдштайн та поставили йому декілька запитань.

Також відчули атмосферу німецького гандболу, відвідавши гру в місті Кіль. Що вже говорити про можливість дістатися велосипедом до Балтійського моря та спостерігати як спускають на воду яхти.

Кияни відвідали Гамбург. Надзвичайні враження від одного з найбільших міст Німеччини з його величезними каналами, у якому сучасна архітектура гармонійно виглядає поряд з традиційними будівлями.

Зустрілися із представниками Ґрінпісу. Знаково, що ця зустріч відбулася напередодні річниці Чорнобильської трагедії. Поспілкувалися із пані Оксаною (народилася в місті Полтава), яка розповіла про вплив цієї катастрофи на її родину. Також у гімназії Альтенхольц 26 квітня відбулася конференція «Чорнобиль та Фукусіма. Біль та досвід». Саме на цій конференції спілкувалися із ліквідатором Чорнобильської катастрофи з Дніпра.

Такі поїздки досить ефективні. Діти пізнають багато цікавого про країну, мову якої вивчають. Саме завдяки таким програмам діти навчаються самостійності, впевненості, вони не бояться спілкуватися з різними людьми, вивчають багато нового й пізнавального.

kerivnykyproektu_altenholts_nimechchyna

На світлині  керівники  проекту ( зліва направо):вчителі гімназії Альтенхольц Хенінг Шрьодер та Штефані Гаст, директор гімназії Альтенхольц Корнелія Хорстінг,директор гімназії №59 імені О.М.Бойченка міста Києва Антоненко Тетяна Стефанівна, київські вчителі Смик Лариса Петрівна та Гнатюк Олександр Миколайович.

Участь у німецько-польському  цирковому проєкті (2018)

Керівники та  вихованці     зразкової естрадно-циркової студії «Арлекіно» барали участь у німецько-польському  цирковому проекті.

З 07по 27 липня 2018 року арлекінівці  –  учасники  Міжнародної циркової школи.  85 артистів  від 10 до 15 років з  Німеччини, України,  Польщі, Сирії, Афганістану, США, В’єтнаму, Фінляндії беруть участь у  проекті   «Далі разом!» .
446223
За період роботи  Міжнародної циркової школи відбулися: циркова олімпіада, конкурси, ігри, цікаві екскурсії, гала-концерт, циркові вистави  в польських містах Бродниця, Турунь, Ґданськ…Але   найголовніше – спілкування  всіх учасників проекту.
222445

Упродовж десяти років  керівники та  вихованці     зразкової естрадно-циркової студії «Арлекіно» беруть  участь у польському цирковому  проекті . З 30 липня по 12 серпня 2018 року  наші гімназисти  віком від 8 до 15 років у числі  100 учасників із Німеччини, Польщі та України навчалися 14 цирковим жанрам.

Відпочинок у  пансіонаті на березі озера, спілкування з ровесниками, спортивні змагання, фінальний концерт і … святковий торт – ось чим запам’ятається поїздка в Польщу юним українцям.

2017 рік

З  20  по 27 березня 2017 року  наш навчальний заклад  гостинно приймав делегацію 17 учнів та 2 вчителів з Німеччини в рамках Угоди про співпрацю між гімназією Альтенхольц (Німеччина) та гімназією №59 імені О.М.Бойченка міста Києва.

З 14 по 23 червня 2016 року згідно із запрошенням адміністрації гімназії Альтенхольц у рамках Угоди про співпрацю між гімназією Альтенхольц (Німеччина) та гімназією №59 імені О. М. Бойченка міста Києва (Україна) 15 українських гімназистів та 3 педагоги  відвідали Німеччину.

Метою співпраці є розширення культурно-освітніх контактів, обмін педагогічним досвідом між учителями, поглиблення мовленнєвої практики учнів, спільні педагогічні проекти та програми, оздоровлення учнів.

Тепла, дружня атмосфера, що триває під час міжнародного обміну школярами, ще більше  зміцнює  багаторічний зв’язок між навчальними закладами. І хоч з плином часу в процесі співпраці відбулися зміни – змінився керівник програми з німецької сторони – це не вплинуло на бажання  співпрацювати та утверджувати ідеали миру, добра, взаєморозуміння та взаємодопомоги не тільки між гімназіями-партнерами, а й державами.

Участь у Міжнародній цирковій школі (2017)

Arlekino-lito-2017-00116 вихованців зразкового художнього колективу естрадно-циркової студії «Арлекіно» (керівники Козлова М.П. та Стулова І.М.) влітку 2017 року були учасниками Міжнародної циркової школи «Cyrkowa Orkiestra Swiata» в Польщі.
Спільно тренувалися, ділилися досвідом, відпочивали і виступали колективи з Німеччини, Польщі та України.

Інформацію оновлено 08.09.2023