Міжнародна програма GLOBE

Міжнародна програма моніторингу стану навколишнього середовища GLOBE

«Глобальне вивчення і спостереження з метою поліпшення довкілля»

Гімназія є учасником Міжнародної науково-освітньої програми GLOBE відповідно до листа МОН № 1/9-67 від 27.01.14 року .

Даний міжнародний практичний науково-освітній проект, об’єднує зусилля учнів, учителів і вчених-дослідників, спрямовує їх зусилля на отримання додаткової інформації про навколишнє середовище шляхом проведення спостереження та збору даних.

Програма GLOBE визначила чотири основні сфери наукових досліджень:

• атмосферні дослідження;
  • гідрологічні дослідження;
  • вивчення ґрунтів (ґрунтознавство);
  • дослідження наземного покриву;
  • біологічні вимірювання.

Реалізація цієї програми передбачає підвищення рівня екологічної свідомості гімназистів, сприяє досягненню ними більш високого рівня знань, умінь і навичок у галузі точних навчальних дисциплін. Учні гімназії вибрали напрямок з дослідження наземного покриву і біологічні вимірювання «Вивчення сезонних змін на ділянках». Двічі на тиждень проводять спостереження та надсилають одержані дані через комп’ютерну мережу Internet.

2016 рік
ГЛОБЕ_срібний сертифікат_11Відповідно до даних статистики з міжнародного веб-сайту програми GLOBE (http://www.globe.gov/) про кількість внесених даних спостережень від України за період з 01 січня по 04 грудня 2016 року та міжнародного рейтингу шкіл, які роблять найбільший внесок у збір інформації (Science Honor Roll), гімназію нагороджено міжнародним сертифікатом GLOBE «Certifikate of Appreciation»(срібна нагорода) за внесення більше 70 спостережень до міжнародної наукової бази даних GLOBE .
ПЕРЕМОГА у міжнародному художньому конкурсі «Календар GLOBE 2017» ( керівник  Науменко А.В. та учні 9-А класу )

globe_kalendar-2017_na-sajtКонкурс проходив у рамках європейського конкурсу «GLOBE at My School Picture Contest». Серед більш ніж 500 фотографій, які було надіслано з різних частин Європи, фотографія нашого навчального закладу була відібрана для майбутнього календаря GLOBE – 2017.

2015 рік

DSC_0062Учні 9-В класу (керівник Науменко Алла Володимирівна, вчитель біології) за результатами конкурсу «Календар GLOBE 2016» , що  проходив у рамках європейського конкурсу «GLOBE at My School Picture Contest»,  були нагороджені  грамотою  НЕНЦ  (роботу підготувала учениця 9-В класу Ляхова Софія).

Учні 8-А класу гімназії працювали у Всеукраїнській учнівській кампанії “Вишнева Україна – 2016”: вивчали  вегетаційні  цикли вишні звичайної (Prunus cerasus) ,  досліджували навколишнє  середовище в рамках міжнародної науково-освітньої програми GLOBE, заносили дані до міжнародної бази.

2014 рік

Учні 8-В класу (керівник Науменко Алла Володимирівна, вчитель біології) досліджували і вивчали наземний покрив ділянки на території гімназії.

Інформацію оновлено 19.01.2017