Батькам випускників

 

 

Для кожного з Вас та Вашого сина, чи доньки цей рік дуже важливий – потрібно остаточно визначитися з планами на майбутнє та зробити відповідальні кроки у напрямку їх здійснення. НМТ – серйозне випробування для знань кожної молодої людини, та для її здоров′я. Важливо підготуватися самим до хвилюючих ситуації та знати, як допомогти своїй дитині. Сподіваємось, що наведені нижче рекомендації стануть Вам в нагоді та нормалізують ваш психічний стан.
З’ясуйте, що саме вас тривожить і зачіпайте за живе. Проблема, витягнута з підсвідомості, – уже наполовину вирішена. Розкажіть про те, що вас турбує, близькій людині. Це особливий психологічний прийом: проаналізувавши свою проблему вголос, ви доберетеся до кореня своїх проблем і набагато скоріше знайдете вихід із ситуації.

Не забувайте хвалити себе і свою дитину щоразу, коли вам удається впоратися із хвилюванням. Наприклад, купіть собі що-небудь у подарунок. Причому робити це потрібно не тільки заради себе, скільки заради свого мозку. Ваша сіра речовина теж має потребу в подяці за відмінно виконану роботу.

Усміхайтеся, навіть якщо вам не сильно хочеться. Сміх позитивно впливає на імунну систему, активізуючи Т-лімфоцити крові. У відповідь на вашу усмішку організм продукуватиме бажані гормони радості.

Робіть самі та пропонуйте дитині фізичні вправи не менше 30 хвилин на день. Замість того, щоб відлежуватись у ліжку, бігайте. За твердженням лікарів, найантистресовіші види спорту – біг і спортивне ходіння.
Вживайте вітамін Е. Він підвищує імунітет і стійкість до стресу. Він міститься в картоплі, сої, кукурудзі, моркві, ожині і волоських горіхах.

Поради батькам при підготовці випускників до НМТ

  1. Не тривожтесь про кількість балів, яку Ваша дитина отримає під час НМТ. Поясніть їй, що кількість балів не є показником її можливостей.
  2. Не підвищуйте тривожність дитини напередодні НМТ, бо це негативно позначиться на результатах тестування
  3. Забезпечте вдома зручне місце для занять і слідкуйте, щоб дитині ніхто не зважав.
  4. Допоможіть дитині розподілити теми підготовки по днях.
  5. Зверніть увагу на харчування дитини. Такі продукти, як риба, сир, горіхи, курага тощо стимулюють роботу головного мозку.
  6. Напередодні НМТ забезпечте дитині повноцінний відпочинок. Вона має відпочити і добре виспатися.
  7. Не критикуйте дитину за незадовiльнi результати оцінювання.

Інформацію оновлено 25.10.2023