Батькам учнів 1-4 класів

Яким має бути режим дня для учнів молодших класів?

Правильно організований режим дня — необхідна умова нормального розвитку дитини. Він дозволить попередити дратівливість, збудливість і збереже працездатність дитини протягом дня. Якщо ви помітили, що ваша дитина сильно втомлюється, до кінця дня стає млявою і нервовою, а успішність страждає, постарайтеся правильно організувати її режим, і негативні симптоми, швидше за все, зникнуть самі.
Найбільший вплив на стан здоров’я школяра мають кількість і якість сну, харчування і рухова активність.

1. Варто знайти баланс між навчанням, відпочинком та фізичною діяльністю.
  2. Діти початкових класів маютьлягати спати не пізніше 21:30.
  3. Між часом, коли дитина прокинулася та йде в школу, має пройти не менше 40 хвилин.
  4. Щоранку школяр має випивати склянку води,після цього робити зарядку.
  5. Коли організм прокинувся, обов’язково варто поснідати, адже пропущений ранковий прийом їжі може стати причиною виникнення серйозних захворювань.
  6. 2-3 рази на тиждень дитина має відвідувати спортивні гуртки.

Орієнтовний режим дня дитини молодшого шкільного віку

Прості фрази, які роблять дитину щасливою

«Я тебе люблю»

Важливо зрозуміти простий факт: якщо дитина виросла в обстановці любові, все це позначиться на її майбутньому.

«Я рада, що ти в мене є”

Цю фразу потрібно говорити своїй дитині регулярно. Бажано не лише вимовляти, а й фізично підтверджувати свої слова обіймами чи поцілунками

“Дуже дякую”

Слова подяки – це найпростіше, що може сказати доросла людина. Як показує практика, старання власних дітей багато батьків намагаються не помічати або не беруть до уваги. У результаті дитина втрачає відчуття власної значущості.

“Я тобі довіряю”

Дітям важливо відчувати, що їм вірять і навіть дослухаються до їхньої думки. Якщо цього немає, про нормальні стосунки не може йтися.

«Ти – великий молодець! Я пишаюся тобою!»

Емоційні погладжування завжди приносять позитивні моменти. В дитячому віці – особливо. Дитина не тільки відчуває себе щасливою, а ще й  впевненішою у своїх силах. До того ж такі фрази носять й мотивуючий характер.

Помилки у вихованні дітей

Усі батьки хочуть, щоб їхні діти росли щасливими, здоровими та успішними. Але часто, самі того не розуміючи, своїми вчинками та словами вони можуть негативно вплинути на  майбутнє своїх нащадків.  Пропонуємо вам ознайомитися зі статтею психолога Марини Романенко про 7 помилок, яких припускаються батьки, виховуючи дітей.

Інформацію оновлено 25.10.2023