День української писемності та мови

8 листопада, у переддень Дня української писемності та мови, учні гімназії долучилися  до написання Всеукраїнського  радіодиктанту національної  єдності.

Учні 1-4 класів взяли участь у проєкті «Говоримо українською». Переглянули відеоролик «День української писемності та мови», з якого дізналися про Нестора Літописця, «Повість времінних літ», про красу та милозвучність рідної мови, її місце серед інших мов світу.

Із мультфільмів із проєкту  «Говоримо українською» телеканалу “ПЛЮСПЛЮС” у легкій, ігровій, анімаційно-розважальній формі дізнавалися поради, стосовно норм сучасної української мови.

А потім, використовуючи поради, спільними зусиллями оформили інформаційні плакати та презентували їх іншим учням.

Маємо надію, що проведені заходи сприяли зацікавленню дітей більш упевнено й грамотно говорити українською, позбавлятися помилок у спілкуванні, надихнули маленьких українців спілкуватися рідною мовою.

Відбулася вікторина, під час якої гімназисти мали продемонстрували свої знання з української мови.  Найактивнішими учасниками вікторини були:  Качан Ангеліна, Піддубняк Марія, Шашкіна Валерія, Різаненко Дар’я, Мірошниченко Марія, Шевчук Валерія, Михайло, Горбатюк Поліна, Драбинко Артемій, Шевель Олександра, Питель Вікторія, Олійник Валерія, Ганжа Вікторія, Гуренко Валерія, Прожогіна Діана, Афоніна Анна, Кривенчук Владислава, Загородня Вікторія, Котляренко Анастасія.

Також учасники освітнього процесу змогли ознайомитися з Періодами розвитку української мови. Активно вивчали Новий український правопис.