Запуск експериментального метеорологічного зонда

stratosfera-2016_shar1 жовтня 2016 року о 8:30 ранку з території Об’єднаної гідрометеорологічної станції Центральної геофізичної обсерваторії був проведений запуск експериментального метеорологічного зонда, розробленого та виготовленого учнями гімназії № 59 імені О.М. Бойченка під керівництвом учителя фізики та астрономії, кандидата фізико-математичних наук Старого С.В. Варто наголосити на тому, що даний запуск проводився згідно з офіційним дозволом від „Украероруху”, а також був першим на Україні запуском з подальшим його пошуком по GPS- координатам , що підготував та здійснив навчальний заклад.
Запуск проводився в рамках роботи гімназійного наукового товариства «Дослідник» та передбачав написання декількох робіт на конкурс-захист науково-дослідницьких робіт МАН.
На борту зонду знаходились прилади для визначення атмосферних характеристик на різних висотах, а також умов освітленості в ультрафіолетовому та видимому діапазоні випромінювання. Інформація з датчиків записувалась логерами на носії (SD-картки), розміщені всередині зонду.
Після запуску зонду на місце його посадки виїхала пошукова група. У той же час в приміщенні гімназії почав роботу Центр збору інформації про місцезнаходження зонду та пошукової групи, де всі бажаючі могли отримати інформацію про пошук зонду.
Інформація про місце посадки була отримана з GPS-трекера на борту зонда. Місцем посадки виявився ліс поблизу села Августівка Ічнянського району Чернігівської області, віддалений від місця запуску на 132 км по прямій лінії. Зонд піднявся на висоту 22 км, де його оболонка розірвалась, і він за допомогою парашута, без пошкоджень, опустився на землю. Пошукова група, до складу якої входили учні та вчителі гімназії №59, успішно знайшла зонд та доставила його до приміщення гімназії того ж дня.
Планується в найближчий час створення відеофільму про даний проект та розміщення його для перегляду в мережі Internet.