Міжнародний день грамотності

Міжнародний день грамотності – свято, що відзначається щорічно 8 вересня та символізує досягнення усього людства.

DSC_0388

Грамотність – свято для людства, яке досягло вражаючого прогресу в цій галузі, довівши кількість грамотних людей у світі до чотирьох мільярдів. Однак грамотність для всіх – дітей, молоді та дорослих – ще не до кінця досягнута мета. Боротьба з неписьменністю як і раніше залишається завданням величезного масштабу і складності. Незважаючи на помітні успіхи багатьох країн, більше 860 мільйонів дорослих залишаються неписьменними, а більше 100 мільйонів дітей не ходять до школи.

«Шляхів до мовної досконалості безліч. Але всі вони починаються з любові до рідної мови, до майстерного бажання володіти нею і відчуття власної відповідальності за рідну мову», – саме так писали учні 9-В класу в навчальному диктанті до Міжнародного дня грамотності, який відзначається 8 вересня у всьому світі.