Як полегшити вагу ранця?

07 листопада 2017 року лідери самоврядування з педагогом-організатором
Грабовською Л.М. здійснили перевірку ваги портфелів, ранців гімназистів 5-х класів.

Зважено 59 ранців. За результатами перевірки вага портфелів учнів

5-А  – від 4 кг до 7,3 кг; 5-Б –  від 4 кг до 8,2 кг; 5-В  – від 4 кг до 7,3 кг

Відповідно до п.6.8. Державних санітарних норм і правил “Гігієнічні вимоги до друкованої продукції для дітей», затверджених наказом МОЗ України від 18. 01. 2007 р. №13 та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 30 січня 2007 року за №77/13344, загальна вага підручників із розрахунку на один навчальний день у комплекті зі шкільним приладдям без ваги ранця або портфеля,не повинна перевищувати допустимих гігієнічних норм перенесення учнями ваги на відстань до 3 км:
для учнів 1-2 класу – не більше 2 кг .;
для учнів 3-4 класу – не більше 2,3 кг .;
для учнів 5-6 класу – не більше 3 кг .;
для учнів 7-8 класу – не більше 3,5 кг .;
для учнів 9-10 класу – не більше 4,5 кг.
Оскільки ці нормативи є усередненими, в кожному конкретному випадку необхідно стежити, щоб вага ранця не перевищувала 10% від ваги школяра.
Важливо й те, яку вагу має сам шкільний рюкзак.
Згідно з нормативними вимогами, ранець першокласника повинен важити не більше 600 г, а портфель старшокласника – не більше 1 кг.

Як полегшити вагу ранця?
Перше, що можна зробити для зменшення ваги шкільного портфеля, – це спочатку вибрати легкий та зручний для дитини рюкзак. Він повинен бути виконаний з матеріалів, при мінімальній вазі володіють високою міцністю, а його форма повинна бути ергономічною та відповідати віковим особливостям дитячого організму.
Зменшити вагу шкільного ранця можна й іншими способами:
1.Залишати в шкільних шафках спортивну форму, змінне взуття та особисті речі – те, що не тільки додає зайву вагу портфелю, але й займає в ньому багато місця.
2.Не носити до гімназії зайвих речей.
3.Учням 5-х-11-х класів носити 1 комплект підручників на двох(за умови постійно закріплених місць під час уроків).
4.Перекласти деякі важкі речі з ранця до полиєтиленового пакету та нести його у другій руці,таким чином відкорегувати навантаження на спину.

Крім цього, знизити навантаження на спину допоможе дотримання нескладних правил носіння шкільного рюкзака:

•  Правильно відрегулювати і контролювати довжину лямок так, щоб ранець розташовувався на спині, а не на рівні попереку.
  •  Стежити за тим, щоб портфель щільно прилягав до спини. Для цього слід прибрати з нього всі предмети, які деформують задню стінку.
  • Носити ранець на двох лямках, а не на одній, тому що навантаження на одне плече викликає порушення постави.
  • Дотримуючи всі ці правила і рекомендації, а також спочатку вибравши якісний і зручний ранець, ви не тільки зможете зберегти здоров’я і добре самопочуття вашої дитини, але і зробите відвідування гімназії для неї більш комфортним і приємним, а комфорт і здоров’я, як відомо, сприятливо позначаються на успішності кожного учня.