Науково-практична конференція учнів, присвячена Дню науки

IMG_0295День науки – традиційне підведення підсумків наукової діяльності вчителів та гімназистів.
Визначення сучасного стану, розробка подальших шляхів розвитку інноваційної діяльності гімназії стали метою проведення науково-практичної конференції учнів членів МАН, що традиційно присвячується професійному святу працівників науки – Дню науки (згідно з Указом Президента України № 145/97 від 14 лютого 1997р.), що відзначається 20 травня 2017 року.
Відкрила конференцію директор гімназії, заслужений учитель України Антоненко Тетяна Стефанівна.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Кондратюк Світлана Євгеніївна підвела підсумки роботи наукового товариства МАН «Дослідник» гімназії у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН та участі гімназистів у олімпіадах та конкурсах.
У 2016/2017 н.р.:
2 учнів – призери ІІІ (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України;
24 учні – призери ІІ (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України;
11 учнів  призери ІІ (фінального) етапу міського конкурсу-захисту
пошуково-дослідницьких робіт «Математична мозаїка»(6-8 класи);
68 учнів – призери ІІ (районного) етапу Всеукраїнських предметних олімпіад (на 38% більше, ніж 2015/2016 н. р.);
11учнів – призери ІІІ (міського) етапу Всеукраїнських предметних олімпіад (в 2 рази більше, ніж 2016/2017 н.р.);
6 учнів – призери ІІІ (міського) етапу XV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика;
Переможцями Всеукраїнського етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт гімназії № 59 імені О.М.Бойченка у 2016/2017 навчальному році стали учениці 11-Б класу – Німчук Лілія та Хрущова Ірина.

До слова для привітання був запрошений кандидат фізико-математичних наук, керівник астрономічного гуртка, учитель фізики та астрономії гімназії Старий Сергій Васильович. Зосереджуючи увагу на сучасних тенденціях STEM-освіти, її практичному інструментарії  для формування якостей та вмінь, що необхідні дитині XXІ століття,  щоб учні майбутнього вирішували проблеми, розуміючи й використовуючи наукові підходи, знаючи технології, якими можна вирішити ці проблеми, Сергій Васильович разом із гуртківцями провів ряд надзвичайно цікавих заходів,  результати яких презентував у своєму виступі, а саме:
– у жовтні 2016 році колектив астрономічного гуртка під керівництвом Старого С. В. здійснив запуск експериментального зонду на базі Об’єднаної гідрометеорологічної станції (ОГМС) міста Києва. Отримана в результаті запуску інформація дозволила розрахувати метеорологічні параметри вільної атмосфери, написати роботи на Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН та отримати призові місця;
– у квітні 2017 року разом із учнем 11-А класу Скригуном Владиславом брав участь у Фестивалю стартапів “Class ідея” (стартап у природі «Логер для реєстрації інформації аналогових датчиків»).